Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2014-10-12 20:06:48

robertm

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-12
Posty: 5
Punktów :   

Technologie, których używacie.

Niech każdy napisze tutaj krótką notkę o tym, jakie zna technologie/w jakich technologiach pracuje. Myślę, że język + frameworki to wystarczająca informacja.

Jestem Android developerem, na co dzień posługuję się Javą i C++. Inne technologie, które znam, ale nie mam w nich komercyjnego doświadczenia to: Objective-C (iOS), JavaScript (NodeJS, ReactJS, AngularJS), Python (tutaj korzystałem z niego tylko w kontekście Google App Engine, gdzie używa się frameworka webapp2).

Jestem fanem Prologa i Haskella (który ma nawet  webowy framework Yesod, z którego miałem okazję korzystać), które świetnie się nadają do metod sztucznej inteligencji, systemów decyzyjnych itd.

Ten temat tak naprawdę nie powinien być przypięty do żadnego przedmiotu. Podejrzewam, że informacje tu zawarte przydadzą się nam w przyszłości.

Offline

 

#2 2014-10-13 18:31:02

przemo_w

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-13
Posty: 11
Punktów :   

Re: Technologie, których używacie.

Hej, ja przede wszystkim posługuję się pythonem2.7 i JS+jQuery w pracy. W pythonie korzystam z frameworka Django 1.6 oraz Flask+Jinja.
Swego czasu napisałem dosyć sporą apkę z wykorzystaniem PyQt4.
co do JS, to używam czystego JS, a w innym projekcie łączę jQuery z Django (tutaj gdzieś się wkrada AJAX).
Jako bazę danych używam PostgreSQL, i praktycznie codziennie napieprzam Selectami w konsoli ;-)

Inne technologie które gdzieś się przewinęły:
Na studiach inż. praktycznie cały czas się klepało w Javie SE, łącznie z okienkami w awt+Swing (tak, wiem że już przestarzałe).
Sam z siebie przeszedłem kiedyś cały tutorial Ruby on Rails, ale wiadomo jak to jest przeklejać bezmyślnie kod z tutoriala.
Gdzieś tam oczywiście pojawił się C++, ale teraz rzeźbienie we wskaźnikach byłoby dla mnie "radosną twórczością"

Na razie ugadałem się z Mateuszem G. na napisanie czegokolwiek, ale wczoraj nie mieliśmy pomysłu na temat projektu. Więc jakaś zagubiona dusza, lub 2 osoby mogą się do nas przyłączyć. Ja raczej nie mam ducha do zarządzania projektem więc ktoś kto lubi tworzyć Wykresy, kamienie milowe, specki i dokumentację, myślę że może się przydać.

Offline

 

#3 2014-10-14 09:13:14

adam_k

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-14
Posty: 1
Punktów :   

Re: Technologie, których używacie.

Siemanko, moim chlebem powszednim jest programowanie w języku Delphi (Object Pascal) w środowisku Embarcadero RAD Studio i operacje na bazie PostgreSQL jak kolega wyżej, mogę uznać że jestem w tych dwóch rzeczach na prawdę dobry. Poza tym zawodowo cisnę jeszcze QT5 w C++ pod linuxem na x86 i na ARMa. Znam dobrze też Basha (używam na co dzień, co jakiś czas pisze jakieś skrypty)  i PHP (kiedyś mój ulubiony, napisałem wiele webaplikacji). Hobbistycznie jestem elektronikiem więc sprawy sprzętowe, lutowanie czy programowanie mikrokontrolerów (AVR w C i Bascom) nie jest mi obce, innymi słowy dość skutecznie zmuszam do współpracy sprzęt z oprogramowaniem Nie lubię języków programowania kompilujących się do kodu pośredniego i uruchamianych w maszynach wirtualnych więc JAVA i C# odpadają - cenię sobie wydajność kosztem obszerniejszego / trudniejszego kodu źródłowego. Liznąłem  perla, pythona, javę i c# więc jak trzeba to też potrafię coś wymodzić. Ogólnie nie straszne mi technologie więc w miarę potrzeb potrafię się odnaleźć we wszelkich tematach technicznych, elektronicznych i informatycznych. Nie cierpię natomiast bezsensownego pisania, dlatego tworzenie diagramów, pisanie dokumentacji projektowej, konspekty czy prezentacje to nie mój konik. Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grubaski.pun.pl www.f1d.pun.pl www.kwspz.pun.pl www.3e.pun.pl www.worldjumpstyle.pun.pl